Biografia

Michał Kwiatkowski, znany także jako Michel i Self Concept (ur. 12 listopada 1983 w Gorzowie Wielkopolskim)− polski piosenkarz, śpiewający również w języku francuskim i angielskim.

Wychował się w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie uczęszczał do szkoły muzycznej. W wieku 13 lat zdobył pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Tańca Dziecięcego w Koninie, za prezentację piosenki „Dom” z własnym tekstem i muzyką Ewy Gajewskiej-Kiepury, jego nauczycielki muzyki w szkole podstawowej. Kilka lat później utwór ten nagrała na płycie Danuta Błażejczyk.

Kariera Muzyczna

W 2001 wystąpił w Splicie, później na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej VISA Francophone, gdzie zajął pierwsze miejsce. Po powrocie do Polski wygrał jeden z odcinków programu Szansa na sukces z piosenką K.A.S.Y. – „Maczo”. Na koncert finałowy w Sali Kongresowej w Warszawie pojechał tuż po zdaniu matury.

W 2002 wyjechał na studia do Paryża. W 2003 zgłosił się do udziału we francuskim reality show Star Academy, znanym w Polsce jako Fabryka Gwiazd. Ostatecznie doszedł do finału programu, w którym zajął drugie miejsce. Zwyciężczyni programu, Élodie Frégé, zdecydowała się podzielić główną nagrodą z wokalistą.

W 2004 wydał swoją pierwszą płytę studyjną zatytułowaną De l’or et des poussières. W 2007 wydał swój drugi album pt. All Alone with My Gueule. Od 2008 występuje pod pseudonimem Self Concept.

Taniec z Gwiazdami TVN

Od 6 września do 22 listopada 2009 brał udział w dziesiątej edycji programu Taniec z gwiazdami transmitowanym w TVN. Jego partnerką była Janja Lesar, z którą zajął ostatecznie trzecie miejsce po odpadnięciu w odcinku półfinałowym. W 2011 wydał swój trzeci album studyjny zatytułowany What’s Your Name?.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo:

14 października 2014 premierę miała czwarta płyta długogrająca w dorobku Kwiatkowskiego zatytułowana Chopin etc., która jako pierwsza została wydana w Polsce. Jesienią 2015 brał udział w czwartej edycji programu rozrywkowego Twoja twarz brzmi znajomo, emitowanego w telewizji Polsat, gdzie zajął czwarte miejsce]. Wygrał 8. odcinek programu, w którym wcielił się w postać Limahla i wykonał utwór „Neverending Story”.

Życie Prywatne:

Jego młodszym bratem jest Dawid Kwiatkowski, który również jest piosenkarzem. 6 grudnia 2012 Kwiatkowski wyznał, że jest osobą homoseksualną. Od 2015 jest w związku z Maximem Assenzą, francuskim producentem programów rozrywkowych, pracującym w firmie 909 productions. Razem mieszkają w Paryżu. Para jest zaręczona. W roku 2017 zalegalizowali swój związek.

Kontakt

Igor Pilewicz
CEO & Artist Manager
+48 533 999 390
igor@withtheband.pl

Booking, zapytania biznesowe, zapraszam do kontaktu.

Media

Zapraszamy do zapoznania się z wybraną twórczością Michała.

Galeria

Koncerty

Zapraszamy wkrótce!